Wyspa Brać

Elżbieta Chwalibóg sędzia kynologiczny Możliwość komentowania Wyspa Brać została wyłączona 137
Wyspa Brać
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (7)Wyspa Brać jest największą wyspą środkowej Dalmacji i bardzo ceniona jest zwłaszcza przez ludzi uzależnionych od porywów wiatru a wiec żeglarzy i windsurfingowców. Mówi się, że na całym Adriatyku nie ma tak wspaniałych wiatrów jak tutaj.
Oprócz wiatrów wyspa znana jest także z kamieniołomów, z których wydobywany był wspaniały materiał do budowy słynnych budowli takich jak np. Pałac Cesarza Dioklecjana w Splicie. Na wyspie nie ma zbyt dużej ilości zabytków, ale na pewno ni powinno się przejść obojętnie obok Pustelni Blaca niegdysiejszego monumentalnego klasztoru z XVII wieku, w którym w obecnej dobie mieści się muzeum. Sam klasztor został wybudowany przez mnichów, aby mieli gdzie się schronić przed najazdem Turków. Do tego klasztoru można się dostać tylko drogą morską, co jest dodatkową atrakcją.
Jednak największym skarbem tej wyspy bez wątpienia są cudowne, bajkowe wręcz plaże uznawane za najpiękniejsze w całym kraju. Złoty Róg pojawia się we wszystkich turystycznych folderach i jest prawdziwą wizytówką Dalmacji.
Także malownicza i zaciszna Lovrecina potrafi zachwycić swoją niepowtarzalną urodą ?otoczona jest wspaniale zielonymi wzgórzami zatoki. Dodatkowymi atrakcjami są wycieczki w głąb wyspy i zapoznanie się z życiem tutejszych pasterzy a także spróbowania ich serów i ?rakii?

Inne wpisy tematyczne o turystyce i podróżach online:

Author

Related Articles

http://hoscon.pl/ - zkwp częstochowa, związek kynologiczny częstochowa, elżbieta chwalibóg sędzia, elżbieta chwalibóg sędzia kynologiczny, jan gajewski sędzia, wystawa psów częstochowa 2015, zkwp czestochowa, anna rogowska sędzia, piotr król sędzia kynologiczny, wystawa psów konopiska 2015

Search

Back to Top