Eger ? Węgry

Wystawa psów Częstochowa 2015 Możliwość komentowania Eger ? Węgry została wyłączona 58
Eger ? Węgry
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

tani hostel (8)Eger to miasto położone u wrót Gór Bukowych na północy Węgier; ukochane przez mecenasów i biskupów. Znane jest także z licznych źródeł termalnych i bardzo dobrego wina. Będąc w tym mieście nie można przegapić i nie zwiedzić potężnego zamku, który zasłynął bohaterską obroną przed Turkami w roku 1552 oraz przepiękną, majestatycznej archikatedry. Na placu Dobo, przed miejskim ratuszem postawiono pomnik upamiętniający obronę miasta przed Turkami w szesnastym wieku.
W mieście do dzisiaj są zresztą ślady panowania tureckiego, a głównych ich przedstawicielem jest czterdziestometrowy minaret pamiętający siedemnasty wiek a także kąpielisko termalne, w którym można wspaniale się odstresować.
Miasto charakteryzuje się urokliwymi, wąskimi uliczkami pełnymi niewielkich, kameralnych kawiarenek i winiarni.
Eger słynie także z czerwonego, wybornego wina pod nazwą Egri Blikaver, które najlepiej smakuje w Dolinie Pięknej Pani gdzie znajdują się winne piwnice wykute w wulkanicznym tufie.

Inne wpisy tematyczne o turystyce i podróżach online:

Author

Related Articles

http://hoscon.pl/ - zkwp częstochowa, związek kynologiczny częstochowa, elżbieta chwalibóg sędzia, elżbieta chwalibóg sędzia kynologiczny, jan gajewski sędzia, wystawa psów częstochowa 2015, zkwp czestochowa, anna rogowska sędzia, piotr król sędzia kynologiczny, wystawa psów konopiska 2015

Search

Back to Top