Armenia

Wystawa psów konopiska 2015 Możliwość komentowania Armenia została wyłączona 67
Armenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (7)Na terenie tego kraju w przeciągu wieków spotykały się różne religie i różne kultury, po których zostały wspaniałe pamiątki. Armenia to pierwszy kraj na świecie, gdzie chrześcijaństwo uznano za religię państwową, nie mówiąc już o tym, że właśnie z terenu Armenii widoczna jest słynna z Biblii góra Ararat (5165 metrów nad poziomem morza) leżąca jednak na terenie Turcji, na której zatrzymała się Arka Noego po biblijnym potopie.
Prawdziwy podziw budzą kamienne klasztory i świątynie ukryte wśród skał. Bardzo ciekawa jest bazaltowa budowla położona w Garni, która została wybudowana w pierwszym wieku naszej ery przez armeńskiego króla; wspaniałe są imponujące klasztory Noravank i Gerhard a także resztki, jakie zostały po katedrze w Zwartnoc z siódmego wieku naszej ery. W Erewaniu można zwiedzić Instytut Matenadaran, który przechowuje najdawniejsze rękopisy ormiańskie pochodzące nawet z piątego wieku naszej ery. Jest to prawdziwa skarbnica narodowej tradycji tego pięknego kraju, bo oprócz wspaniałych zabytków (niektóre wpisane są na światową listę dziedzictwa UNESCO) Armenia zachwyca także wspaniałymi krajobrazami.

Inne wpisy tematyczne o turystyce i podróżach online:

Author

Related Articles

http://hoscon.pl/ - zkwp częstochowa, związek kynologiczny częstochowa, elżbieta chwalibóg sędzia, elżbieta chwalibóg sędzia kynologiczny, jan gajewski sędzia, wystawa psów częstochowa 2015, zkwp czestochowa, anna rogowska sędzia, piotr król sędzia kynologiczny, wystawa psów konopiska 2015

Search

Back to Top